restauracja, catering, żywienie

Olej lniany - co zawiera, jak powstaje?

Najzdrowszy z olei produkowany jest za pomocą metody tłoczenia na zimno, tj.

nasiona lnu nie są podgrzewane, co sprawia, że nie następuje utrata cennych składników w nich obecnych. A tracić byłoby co, bowiem olej lniany to przebogata skarbnica witamin, makro i mikroelementów, a także kwasów omega 3.

Te ostatnie spełniają w organizmie człowieka bardzo ważne funkcje. Kwasy omega 3 są bowiem jednym z podstawowych budulców komórek naszego organizmu. Znany jest ich wpływ przede wszystkim na:

- poprawianie koncentracji i zdolności logicznego myślenia
- zarządzanie procesami pamięciowymi
- obniżanie złego cholesterolu w organizmie
- obniżanie poziomu trójglicerydów
- regulowaniu ciśnienia krwi

Tłoczenie oleju lnianego na zimno sprawia, że nasiona siemienia lnianego nie tracą swoich cennych właściwości, taki olej przeznaczony jest do spożycia i z powodzeniem może zagościć w naszej codziennej diecie. Forma jego przyjmowania jest dowolna, olej lniany można pić solo na łyżeczce ( ok. 2 łyżek dzienne). Można doprawiać nim sałatki, sporządzać słynny twarożek z diety budwigowej, a także dodawać do rozmaitych potraw na zimno.

Olej lniany kosmetyczny
Zalety oleju lnianego odkryła również kosmetyka. Okazało się, że jego stosowanie znacznie poprawia stan problematycznej, tradzikowej skóry, nawilża naszą cerę, a także poprawia stan włosów.

Chcesz wiedzieć więcej o właściwościach oleju lnianego? Przeczytaj materiały naukowe na jego temat na stronie.

Galeria zdjęć:

restauracja
catering
żywienie