Podobne artykuły

 • Ponad 50 nowych lub zmodernizowanych pociągów Polregio do końca 2018 r.

  Do końca 2018 r. Przewozy Regionalne oddadzą do użytku ponad 50 zmodernizowanych lub nowych pojazdów na barwach Polregio. Przewoźnik przewiduje, że na najbliższych latach spółka będzie potrzebować 238 fabrycznie nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych.

 • Konieczne zmiany na organizowaniu finansowaniu kształcenia dorosłych

  W ocenie NIK konieczne są poważne zmiany na systemie organizowania finansowania kształcenia dorosłych. Problemem był niska skuteczność kształcenia, a co za tym idzie, niewielki odsetek absolwentów oraz zdanych egzaminów zewnętrznych - wynika z raportu.

 • Nie ma zgody na remont lotniska na Modlinie

  Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze nie zgadza się na remont dróg kołowania na lotnisku na Modlinie. PPL był jednym z czterech udziałowców tego portu.

 • Alior Bank: Wychodzimy z własnej skorupy

  Mamy bardzo dużo do zdobycia na rynku, który dobrze znamy, czyli na Polsce - mówi Michał Chyczewski, p.o. prezesa zarządu Alior Banku. Alior Bank ma zamiar znaleźć się na pierwszej piątce najbardziej innowacyjnych banków na Europie.

restauracja, catering, żywienie

Olej lniany - co zawiera, jak powstaje?

Najzdrowszy z olei produkowany jest za pomocą metody tłoczenia na zimno, tj.

nasiona lnu nie są podgrzewane, co sprawia, że nie następuje utrata cennych składników w nich obecnych. A tracić byłoby co, bowiem olej lniany to przebogata skarbnica witamin, makro i mikroelementów, a także kwasów omega 3.

Te ostatnie spełniają w organizmie człowieka bardzo ważne funkcje. Kwasy omega 3 są bowiem jednym z podstawowych budulców komórek naszego organizmu. Znany jest ich wpływ przede wszystkim na:

- poprawianie koncentracji i zdolności logicznego myślenia
- zarządzanie procesami pamięciowymi
- obniżanie złego cholesterolu w organizmie
- obniżanie poziomu trójglicerydów
- regulowaniu ciśnienia krwi

Tłoczenie oleju lnianego na zimno sprawia, że nasiona siemienia lnianego nie tracą swoich cennych właściwości, taki olej przeznaczony jest do spożycia i z powodzeniem może zagościć w naszej codziennej diecie. Forma jego przyjmowania jest dowolna, olej lniany można pić solo na łyżeczce ( ok. 2 łyżek dzienne). Można doprawiać nim sałatki, sporządzać słynny twarożek z diety budwigowej, a także dodawać do rozmaitych potraw na zimno.

Olej lniany kosmetyczny
Zalety oleju lnianego odkryła również kosmetyka. Okazało się, że jego stosowanie znacznie poprawia stan problematycznej, tradzikowej skóry, nawilża naszą cerę, a także poprawia stan włosów.

Chcesz wiedzieć więcej o właściwościach oleju lnianego? Przeczytaj materiały naukowe na jego temat na stronie.

Galeria zdjęć:

restauracja
catering
żywienie