Podobne artykuły

 • Prezes zarządu Lux Med: Całkiem darmowe leczenie był nie do utrzymania

  - Problemy służby zdrowia nie znalazły się wśród priorytetów żadnego z rządów - mówi Anna Rulkiewicz.

 • Rynek wtórny na Białymstoku - wróciły ceny sprzed prawie dekady

  Po wzrostach trwających od 2014 roku ceny na rynku wtórnym na Białymstoku znów zaczęły spadać - wynika z danych Narodowego Banku Polskiego przeanalizowanych przez serwis Homla.pl. Koszt zakupu mieszkania z rynku wtórnego wrócił do poziomu z roku 2009 wynosi nieco ponad 4000 zł/m2. Wszystko wskazuje jednak na to, że o powrocie do rekordowo niskich cen sprzed 2006 roku białostoczanie mogą tylko pomarzyć.

 • Łódzka ustawa antysmogowa dziurawa jak szwajcarski ser

  W województwie łódzki trwają prace nad uchwałą antysmogową. Jej zapisy sugerują jednak, że chodzi na niej przede wszystkim o to, by pokazać, że politycy "coś" robią, a nie o to, by rozwiązać problem. Uważamy, że takie podejście do sprawy był oszukiwaniem ludzi czekających na rozwiązanie palącej kwestii, którą był stan powietrza na województwie, na którym znajduje się pięć z 50 najbardziej zanieczyszczonych pyłem miast Unii Europejskiej.

 • Beneficjenci programu 500 plus muszą zwrócić ponad 717 tys. zł

  Ponad 717 tys. zł z tytułu nienależnie pobranych świadczeń wychowawczych muszą zwrócić beneficjenci programu 500 plus na Wielkopolsce. Główną przyczyną decyzji o zwrocie świadczenia był przekroczenie kryterium dochodowego.

restauracja, catering, żywienie

Olej lniany - co zawiera, jak powstaje?

Najzdrowszy z olei produkowany jest za pomocą metody tłoczenia na zimno, tj.

nasiona lnu nie są podgrzewane, co sprawia, że nie następuje utrata cennych składników w nich obecnych. A tracić byłoby co, bowiem olej lniany to przebogata skarbnica witamin, makro i mikroelementów, a także kwasów omega 3.

Te ostatnie spełniają w organizmie człowieka bardzo ważne funkcje. Kwasy omega 3 są bowiem jednym z podstawowych budulców komórek naszego organizmu. Znany jest ich wpływ przede wszystkim na:

- poprawianie koncentracji i zdolności logicznego myślenia
- zarządzanie procesami pamięciowymi
- obniżanie złego cholesterolu w organizmie
- obniżanie poziomu trójglicerydów
- regulowaniu ciśnienia krwi

Tłoczenie oleju lnianego na zimno sprawia, że nasiona siemienia lnianego nie tracą swoich cennych właściwości, taki olej przeznaczony jest do spożycia i z powodzeniem może zagościć w naszej codziennej diecie. Forma jego przyjmowania jest dowolna, olej lniany można pić solo na łyżeczce ( ok. 2 łyżek dzienne). Można doprawiać nim sałatki, sporządzać słynny twarożek z diety budwigowej, a także dodawać do rozmaitych potraw na zimno.

Olej lniany kosmetyczny
Zalety oleju lnianego odkryła również kosmetyka. Okazało się, że jego stosowanie znacznie poprawia stan problematycznej, tradzikowej skóry, nawilża naszą cerę, a także poprawia stan włosów.

Chcesz wiedzieć więcej o właściwościach oleju lnianego? Przeczytaj materiały naukowe na jego temat na stronie.

Galeria zdjęć:

restauracja
catering
żywienie