Podobne artykuły

 • Firma Pirelli, wyceniana na 6,5 mld euro, na czwartek wraca na giełdę

  Włoska firma oponiarska Pirelli wyceniła ofertę publiczną swych akacji na 6,5 euro za sztukę, co oznacza wartość firmy na poziomie 6,5 mld euro - podała agencja AP. Włoski producent od czwartku będzie znów notowany na mediolańskiej giełdzie.

 • Ponad 50 nowych lub zmodernizowanych pociągów Polregio do końca 2018 r.

  Do końca 2018 r. Przewozy Regionalne oddadzą do użytku ponad 50 zmodernizowanych lub nowych pojazdów na barwach Polregio. Przewoźnik przewiduje, że na najbliższych latach spółka będzie potrzebować 238 fabrycznie nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych.

 • Konieczne zmiany na organizowaniu finansowaniu kształcenia dorosłych

  W ocenie NIK konieczne są poważne zmiany na systemie organizowania finansowania kształcenia dorosłych. Problemem był niska skuteczność kształcenia, a co za tym idzie, niewielki odsetek absolwentów oraz zdanych egzaminów zewnętrznych - wynika z raportu.

 • Nie ma zgody na remont lotniska na Modlinie

  Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze nie zgadza się na remont dróg kołowania na lotnisku na Modlinie. PPL był jednym z czterech udziałowców tego portu.

restauracja, catering, żywienie

Z dukanem zdrowo i skutecznie

Teoretycznie jesień czy zima nie jest najlepszym momentem na wprowadzanie diety w nasze życie, bo przecież to latem i wiosna mamy najwięcej energii i siły.

Jak twierdzi jednak wielu ekspertów, jeżeli chcemy zmienić swoje nawyki żywieniowe na lepsze i zadbać o siebie to zawsze jest ku temu odpowiednia pora, a kiedy jak nie teraz mamy więcej czasu? Jedną z popularniejszych diet jest wciąż dieta dukana. 
Popularna dieta dukana, już z założenia ma być przede wszystkim zdrowa i skuteczna. Jak potwierdza wielu znawców, a przede wszystkim wiele osób, które ją stosowały, jest to prawda. Według wielu statystyka dieta dukana jest wciąż jedną z najczęściej wybieranych przez odchudzające się osoby. U jej podstaw leży zasada, aby zwiększyć spożycie produktów białkowych, a ograniczyć tłuszcze i węglowodany. Nie bez znaczenie jest tutaj również spożywanie dużej ilości wody. Każdy, kto zetknął się już z tym sposobem żywienia wie, że dieta dukana dzieli się na cztery, następujące kolejno po sobie fazy. I tak na jej całość składa się pierwsza faza zwana uderzeniową, druga faza naprzemienna, trzecia faza utrwalanie efektów oraz ostatnia czwarta - faza stabilizacji. Wiele osób odchudzających się, którym dieta dukana pomogła w walce o lepszą sylwetkę i dobre samopoczucie, zmieniło na zawsze wiele swoich nieprawidłowych nawyków żywieniowych, inne co jakiś czas wracają do jej założeń i po raz kolejny podejmują się jej zasad. Każdy kto w najbliższym czasie planuje sięgnąć po dietę dukana, w Internecie, a również w bogatej literaturze wydanej na ten temat, znajdzie wiele przepisów na potrawy przygotowywane zgodnie z jej zasadami. 
Kiedy za oknem robi się coraz bardziej szaro, szybko robi się ciemno, warto sięgnąć po fachową literaturę i baczniej przyjrzeć się temu, co jemy. Kto lubi kucharzyć z pewnością wśród licznych przepisów znajdzie coś dla siebie i z łatwością wprowadzi w życie kolejne założeniami, którymi kieruje się dieta dukana. Nie pozostaje więc nic innego jak chwycić za sprzęt kuchenny i zaplanować swoje żywienie na kolejne tygodnie.
Więcej na dietadukan.pl

Galeria zdjęć:

restauracja
catering
żywienie