Podobne artykuły

 • Kwieciński: Mieszkanie plus priorytetem rządu na najbliższe miesiące

  Program Mieszkanie plus będzie priorytetem rządu na najbliższe miesiące - mówił na piątek minister inwestycji rozwoju Jerzy Kwieciński. Jak przyznał, dotychczas współpraca na rządzie wokół tego programu nie wyglądała najlepiej. Dodał, że rząd chce zmienić otoczenie prawne dla inwestycji.

 • Prezes zarządu Lux Med: Całkiem darmowe leczenie był nie do utrzymania

  - Problemy służby zdrowia nie znalazły się wśród priorytetów żadnego z rządów - mówi Anna Rulkiewicz.

 • Rynek wtórny na Białymstoku - wróciły ceny sprzed prawie dekady

  Po wzrostach trwających od 2014 roku ceny na rynku wtórnym na Białymstoku znów zaczęły spadać - wynika z danych Narodowego Banku Polskiego przeanalizowanych przez serwis Homla.pl. Koszt zakupu mieszkania z rynku wtórnego wrócił do poziomu z roku 2009 wynosi nieco ponad 4000 zł/m2. Wszystko wskazuje jednak na to, że o powrocie do rekordowo niskich cen sprzed 2006 roku białostoczanie mogą tylko pomarzyć.

 • Łódzka ustawa antysmogowa dziurawa jak szwajcarski ser

  W województwie łódzki trwają prace nad uchwałą antysmogową. Jej zapisy sugerują jednak, że chodzi na niej przede wszystkim o to, by pokazać, że politycy "coś" robią, a nie o to, by rozwiązać problem. Uważamy, że takie podejście do sprawy był oszukiwaniem ludzi czekających na rozwiązanie palącej kwestii, którą był stan powietrza na województwie, na którym znajduje się pięć z 50 najbardziej zanieczyszczonych pyłem miast Unii Europejskiej.

restauracja, catering, żywienie

Z dukanem zdrowo i skutecznie

Teoretycznie jesień czy zima nie jest najlepszym momentem na wprowadzanie diety w nasze życie, bo przecież to latem i wiosna mamy najwięcej energii i siły.

Jak twierdzi jednak wielu ekspertów, jeżeli chcemy zmienić swoje nawyki żywieniowe na lepsze i zadbać o siebie to zawsze jest ku temu odpowiednia pora, a kiedy jak nie teraz mamy więcej czasu? Jedną z popularniejszych diet jest wciąż dieta dukana. 
Popularna dieta dukana, już z założenia ma być przede wszystkim zdrowa i skuteczna. Jak potwierdza wielu znawców, a przede wszystkim wiele osób, które ją stosowały, jest to prawda. Według wielu statystyka dieta dukana jest wciąż jedną z najczęściej wybieranych przez odchudzające się osoby. U jej podstaw leży zasada, aby zwiększyć spożycie produktów białkowych, a ograniczyć tłuszcze i węglowodany. Nie bez znaczenie jest tutaj również spożywanie dużej ilości wody. Każdy, kto zetknął się już z tym sposobem żywienia wie, że dieta dukana dzieli się na cztery, następujące kolejno po sobie fazy. I tak na jej całość składa się pierwsza faza zwana uderzeniową, druga faza naprzemienna, trzecia faza utrwalanie efektów oraz ostatnia czwarta - faza stabilizacji. Wiele osób odchudzających się, którym dieta dukana pomogła w walce o lepszą sylwetkę i dobre samopoczucie, zmieniło na zawsze wiele swoich nieprawidłowych nawyków żywieniowych, inne co jakiś czas wracają do jej założeń i po raz kolejny podejmują się jej zasad. Każdy kto w najbliższym czasie planuje sięgnąć po dietę dukana, w Internecie, a również w bogatej literaturze wydanej na ten temat, znajdzie wiele przepisów na potrawy przygotowywane zgodnie z jej zasadami. 
Kiedy za oknem robi się coraz bardziej szaro, szybko robi się ciemno, warto sięgnąć po fachową literaturę i baczniej przyjrzeć się temu, co jemy. Kto lubi kucharzyć z pewnością wśród licznych przepisów znajdzie coś dla siebie i z łatwością wprowadzi w życie kolejne założeniami, którymi kieruje się dieta dukana. Nie pozostaje więc nic innego jak chwycić za sprzęt kuchenny i zaplanować swoje żywienie na kolejne tygodnie.
Więcej na dietadukan.pl

Galeria zdjęć:

restauracja
catering
żywienie